Chodníky v Malej Fatre čoskoro otvorené

Chodníky v Malej Fatre čoskoro otvorené

Už čoskoro (od stredy 16.6.2021), si budú môcť návštevníci národného parku opäť vychutnať krásy Obšívanky, či výhľady z Veľkého Rozsutca, symbolu Malej Fatry.  Rovnako bude sprístupnený aj chodník na Malý Kriváň od Vendovky.

Jarná uzávera chodníkov je dôležitá z dôvodu zachovania kľudovej zóny v období, kedy sa rodia a vyvádzajú mláďatá.  Uzavreté úseky chodníkov na Veľký Rozsutec a do Obšívanky sú súčasťou Národných prírodných rezervácií Rozsutec a Tiesňavy. Rezervácie predstavujú v atakovanom území národného parku ostrovy divočiny a nedotknutej prírody. Dôvodom uzávery úseku modrého chodníka v časti Vendovka – Malý Kriváň, ktorý prechádza územím nad hornou hranicou lesa, je ochrana kurovitých vtákov.

Na hlavnej stránke nájdete odpočítavanie do konca uzávery. 🙂

Pripomíname, že stále zostáva uzavretý zelený chodník na Boboty a to v termíne do 15.8.2021 – viac informácii  https://www.npmalafatra.sk/docasna-uzavera-chodnika-na-boboty/

Pri návšteve územia sledujte aj stránky Horskej záchrannej služby, ktorá zverejňuje výstrahy pre Malú Fatru z pohľadu bezpečnosti.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí tieto dočasné obmedzenia rešpektujú.