Žiacka vedecká ekologická konferencia v Nitre

Dňa 15.4.2019 sme sa zúčastnili v Nitre žiackej vedeckej konferencie ŽIVEKO 2019, ktorá sa organizuje pri príležitosti Dňa Zeme.

Konferenciu pripravuje Katedra ekológie a environmentalistiky, Fakulty prírodných vied, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR, Správou NP Malá Fatra, Slovenskou agentúrou životného prostredia, občianskym združením VAU a s občianskym združením Poznaj a chráň. Konferenciu finančne podporuje Nitrianska komunitná nadácia. 

V rámci programu vystúpili aj Ľubomíra Valovičová a Ján Ondruška z katedry fyziky Univerzity Konštantína Filozofa s atraktívnou a živou prezentáciou na tému Čistá energia.  Ich aktivity, ktoré realizujú prostredníctvom občianskeho združenia VAU – viac ako učenie, môžete podporiť aj na stránke  https://mmm2019.hlasobcanov.sk/all-projects  – projekt “Objav vedu v Nitre”.

Hlavnou myšlienkou konferencie je dopriať žiakom základných škôl originálny zážitok skutočnej vedeckej konferencie.  Žiaci v štyroch farebných sekciách prezentovali svoje príspevky na rôzne zaujímavé témy. V každej sekcii komisia vybrala tri výherné príspevky. Všetky zúčastnené deti však vyhrali, lebo pracovali s neuveriteľným nadšením a zápalom.

Regionálne kolo ŽiVEKa sa uskutoční 30.4.2019 na Správe NP Malá Fatra vo Varíne.

Stránka ŽiVEKa aj s fotogalériou –  http://www.kee.fpv.ukf.sk/index.php/sk/pozvanky/133-ziveko-2019

Zborník z konferencie na stiahnutie tu – http://www.kee.fpv.ukf.sk/ziveko/ZiVEKo2019.pdf

Reportáž v RTVS – https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/185190#2726

Tlačová správa regionálnej televízie – https://tvnitricka.sk/boli-sme-sa-pozriet-na-vedecku-konferenciu-detskych-vedcov/

 

Fotogaléria z otvorenia konferencie a plenárnej prednášky na tému “Čistá energia”

 

gdpr-image
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.