PRIDAJTE SA A OSLÁVTE HODINU ZEME

Symbolické zhasnutie svetiel na 60 minút každoročne spája viac ako miliardu ľudí na celom svete vo viac ako 7000 mestách a obciach, prepája verejný aj súkromný sektor. Zhasnutie svetiel na jednu hodinu je poznávacím znakom kampane HODINA ZEME.

Jej cieľom je upozorniť na problémy súčasnej doby – globálne otepľovanie, klimatické zmeny, znečisťovanie planéty a poukázať na extrémne míňanie financií na nepotrebné osvetlenie. Zhasnutie svetla predstavuje symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

CELÝ SVET SA PONORÍ DO TMY. SLOVENSKO NEBUDE VÝNIMKOU!

V sobotu 24. marca o 20:30 hod sa Slovensko zapojí už po deviaty raz do najväčšej svetovej kampane Hodina Zeme. Významné metropoly na svete a svetoznáme pamiatky sa na hodinu ponoria do tmy a ani Bratislava a iné slovenské mestá, dediny nebudú výnimkou.

PRIPOJTE SA K ZEMI  – CONNECT2EARTH

Tento rok kampaň nesie heslo Pripojte sa k Zemi #Connect2Earth. Celosvetová biodiverzita klesá závratnou rýchlosťou a tak sa Hodina Zeme tento rok snaží poukázať aj na túto skutočnosť. Pri príležitosti Hodiny Zeme 2018 organizátor kampane Svetový fond na ochranu prírody (angl. The World Wide Fund for Nature, skr. WWF) spolupracuje so Sekretariátom Dohovoru o biodiverzite a Hodinou Zeme sa spúšťa trojročná kampaň až do roku 2020. Cieľom tejto kampane je zmobilizovať svet na podporu ochrany biodiverzity pod  heslom Connect to Earth (# Connect2Earth).

ZAPOJTE SA!

Spojme sa na Slovensku pre našu Zem a doprajme jej lepšiu budúcnosť!

V sobotu 24. 3. 2018 od 20:30 do 21:30 hod zhasnite svetlá vo svojej domácnosti, meste, obci či firme.

Zhasínaním svetiel na hodinu raz za rok to však nekončí. Planéta nás potrebuje počas celého roka. Každý z nás môže prispieť svojou troškou, byť hrdinom pre našu Zem, aj vo svojom každodennom živote.

Môžete urobiť napríklad takéto zmeny. Vyberte si, alebo si vymyslite vlastnú zmenu!

  • Budem chodiť do práce na bicykli
  • Vymením auto za MHD
  • Prestanem používať plastové tašky
  • Neobjednám si jedlo v jednorázovom obale
  • Uprednostním lokálne potraviny

Viac informácií v našej našej tlačovej správe.

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing. ŠOP SR, oddelenie environmentálnej výchovy