Dve úspešné akcie pre verejnosť

Začiatok septembra sa nesie nielen v znamení nového školského roka, ale aj už tradičných akcií pre verejnosť – Noc s netopiermi a Človek a príroda.

Noc s netopiermi  v spolupráci s Krajskou hvezdárňou v Žiline sa konala v piatok podvečer, 6. septembra, pri pozorovateľni Krajskej hvezdárne, na Malom diele v Žilina.  Potešila nás bohatou účasťou verejnosti. Pripravená bola pútavá prednáška Tomáša Flajsa (musíme ešte popracovať na ozvučení), či rôzne tvorivé dielne pre prítomné deti. Pozorovanie hviezdnej oblohy nám znemožnila zväčšujúca sa oblačnosť. Tešíme sa na stretnutie o rok.

Podujatie Človek a príroda, v réžii Slovenského národného múzea v Martine sa uskutočnilo v nedeľu 8. septembra v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Napriek počiatočnej nepriazni počasia sa ako obvykle vyznačovalo príjemnou atmosférou. Pre návštevníkov sme mali pripravené rôzne aktivity a ekohry. Okrem iného to bol kvíz o dominantách a pozoruhodnostiach chránených území Slovenska či  poznávanie drevín podľa kôry a listov. Ďakujeme všetkým návštevníkom a organizátorom podujatia za pozvanie. Vidíme sa  o rok.

Fotogaléria