18. ročník letného monitoringu medveďa hnedého

18. ročník letného monitoringu medveďa hnedého

Správa NP Malá Fatra pozýva záujemcov na 18. ročník letného monitoringu medveďa, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. júna – 11. júna 2023, t.j. piatok – nedeľa na území národného parku a jeho ochranného pásma. Monitoring sa realizuje po trojročnej prestávke.

Stretnutie účastníkov prebehne v zasadačke Správy NP Malá Fatra (Hrnčiarska ulica 197, Varín) v piatok 9. júna 2023 o 10.30 hod. Tu prebehne rozdelenie lokalít a informovanie ohľadom požiadaviek na vypĺňanie mapovacích formulárov. V prípade nepriaznivého počasia bude termín monitoringu posunutý o týždeň neskôr (16. – 18. jún 2023), čas a miesto stretnutia ostávajú totožné.

Záujemcov prosíme, aby sa prihlasovali výlučne cez formulár. Tento postup nám uľahčí logistiku podujatia. Prihlásených záujemcov budeme o schválení účasti a ďalších detailoch informovať emailom.

Viac informácií o monitoringu ako aj linky na čiastkové výsledky nájdete na podstránke monitoring / letný monitoring medveďa.

Účasť na mapovaní je na vlastné riziko. Dopravu a stravovanie si účastníci zabezpečujú sami. Odporúčame mať uzavreté poistenie na hory. Účasť na monitoringu nie je nárokovateľná. Vyhradzujeme si právo rozhodnúť, kto sa monitoringu zúčastní. Uprednostňujeme ľudí so skúsenosťami.

Bližšie informácie:
Michal Kalaš, michal.kalas@npmalafatra.sk, 0903 298 130