Zimné programy Školy ochrany prírody vo Varíne

20.01.2015 22:17

Zimné obdobie sa v našich predstavách často spája s časom odpočinku, zimného spánku, nižšej aktivity. Obľúbené prirovnávanie snehovej pokrývky k perine, ktorá prikryje celú krajinu, tieto predstavy len podporuje.

Škola ochrany prírody vo Varíne však nepatrí medzi zimných spáčov a má pre Vás v ponuke programy, ušité priamo na zimný čas.

Jedným z nich je výukový program určený najmä pre materské školy, ale vieme ho prispôsobiť aj pre 1. a 2. ročník základných škôl, s názvom „ Čo robia zvieratká v zime“.

V tomto programe sa deti dozvedia, ako sa zvieratká pripravujú na zimu. Povieme si, ktoré zvieratká zimu radšej prespia, ale reč bude aj o tých, ktoré veru nevydržia celú zimu vylihovať a stále behajú po lese. Zistíme, že aj keď pri prechádzke lesom neuvidíme žiadne zvieratko, neznamená to, že všetky sa uložili na zimný spánok. Nespáčov totiž prezradia stopy v snehu. Ktoré stopy patria ku ktorým zvieratkám, sa už dozviete počas programu.

Ďalším programom určeným tiež pre materské školy a 1.,2. ročník základných škôl, je rozprávanie „ O sýkorke Milke“. Program približuje vtáčí život počas zimy. Ukážeme si, čím a kedy prikrmovať, aby sme našim stálym operencom skutočne pomohli.

Každý z uvedených programov je spestrený zaujímavými sprievodnými aktivitami.

Erika Kružliaková

Foto: Martina Proháczková