Upratovanie pod Suchým - pozvánka

23.03.2016 10:23

O uverejnenie nasledovnej pozvánky nás poprosil pán Peter Pročka. :-)

(pozvánka vo formáte pdf)

Upratovanie pod Suchým

Tak ako každý rok, tak aj tento rok k nám prišla jar, aj keď to vypadá, že ju tu máme skoro celú zimu. Pod topiacim sniežikom sa nám odkryje to, čo do prírody nepatrí. A čo je to? No predsa neporiadok - odpad, ktorý tu ostáva po nás ľuďoch.

Pomôžme našej prírode a poupratujme aspoň jej malú časť.

Pozývame Vás dňa 17.4.2016 na jarné upratovanie s geocacherskou komunitou, na ktorom pozbierame neporiadok na turisticky značených trasách (TZT) od Nezbudskej Lúčky po Chatu pod Suchým.

Zraz bude o 9.00 hod. pri turistickom smerovníku v Nezbudskej Lúčke (pri moste cez rieku Váh), odkiaľ pôjdeme po červenej TZT na Podhradské. Tu sa rozdelíme, niektorí budú pokračovať červenou TZT a niektorí modrou TZT. Všetci sa zídeme okolo 12.00 hod. pri Chate pod Suchým alebo v nej a vyhodnotíme, koľko sme nazbierali odpadu. Potom už len vezmeme odpad na určené miesto do Nezbudskej Lúčky.

  A ako sa dostanete ráno do Nezbudskej Lúčky?

Príchod vlaku do Strečna - Nezbudská Lúčka je zo smeru Ružomberok o 8.11 hod. a zo smeru Žilina o 8.44 hod.

PS: Kto by chcel ísť z Varína, medze sa mu nekladú a môže vyzbierať neporiadok aj na turistickom chodníku, ktorým sa môže dostať na Chatu pod Suchým.

Na upratovanie zabezpečíme vrecia na odpad, ktoré rozdáme o 9.00 hod. pri turistickom smerovníku v Nezbudskej Lúčke pri moste cez rieku Váh. Na Vás už bude, aby ste si doniesli nejaké rukavice a vhodne sa obliekli k danému počasiu.
 

Upozorňujeme, jedná sa o čistenie chodníkov s prevýšením skoro 800 metrov a
s dĺžkou 7 kilometrov v jednom smere (celkovo 14 kilometrov)!!!
Každý účastník sa zúčastňuje na vlastné riziko a zodpovednosť!!!
Doporučujeme uzatvoriť poistenie na zásah HZS. Telefónne číslo na HZS je 18300.