Pozvánka na premietanie filmov o mokradiach v Krajskej knižnici v Žiline

21.02.2014 14:19

Pozvánka na premietanie filmov o mokradiach v Krajskej knižnici v Žiline.

 

Na záver výstavy „Druhy európskeho významu na Slovensku“ Vás Správa Národného parku Malá Fatra, Škola ochrany prírody vo Varíne, Žilinský samosprávny kraj a Krajská knižnica v Žiline pozývajú v piatok – 28. februára o 16. – tej hodine na premietanie filmov s tematikou mokradí.

Premietaním filmov s environmentálnou problematikou so zameraním na vodné zdroje a ich využívanie, zakončíme prednáškový týždeň v Krajskej knižnici venovaný Svetovému dňu mokradí.

Premietanie odštartujeme filmom „Mokrade – Ramsarské lokality na Slovensku“, ktorý Vás oboznámi s najvýznamnejšími mokraďovými lokalitami, ktoré na Slovensku máme. Po premietaní filmov bude priestor aj pre vaše otázky a následnú diskusiu o význame vody a mokradí v našom každodennom živote.

Výstava „Druhy európskeho významu na Slovensku“ je v Krajskej knižnici inštalovaná na prvom poschodí a potrvá až do konca februára. Výstava prostredníctvom textu a unikátnych fotografií vysvetľuje problematiku sústavy chránených území NATURA 2000 a približuje druhy rastlín a živočíchov európskeho významu, ktoré sa vyskytujú na Slovensku.


Tešíme sa na Vašu návštevu.