Hodina Zeme 2017

24.03.2017 10:15

HODINA ZEME je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien.

Hodina Zeme neznamená len zhasínanie svetiel na hodinu raz za rok, ide o podporu myšlienky ohľaduplného správania k našej planéte. Mestá, inštitúcie a firmy dávajú zapojením sa do projektu najavo, že sa chcú aktívne podieľať na zmenách v oblasti ochrany klímy a inšpirovať ľudí žiť zodpovednejšie, rozumnejšie a úspornejšie voči prírode.

Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

V  ROKU 2017 bude HODINA ZEME   25. marca od 20:30 do 21:30 SEČ

Hodinu Zeme organizuje celosvetová ochranárska organizácia Svetový fond na ochranu prírody (World Wildlife Fund, skr. WWF). Jej poslaním je zastavenie ničenia prirodzeného prostredia a vybudovanie budúcnosti, kde ľudia budú môcť žiť v harmónii s prírodou. V roku 2016 sa k iniciatíve pridala aj slovenská pobočka WWF.

MYŠLIENKU KAMPANE PODPORILA AJ ŠTÁTNA OCHRANY PRÍRODY SR, ktorá podnietila k účasti svojich zamestnancov, aby sa individuálne zapojili do hlavnej aktivity, ktorou je symbolické zhasnutie svetiel (či vypnutie elektrospotrebičov) na 1 hodinu, na Hodinu Zeme.

Prečítajte si viac v našej tlačovej správe.

Udalosť na Facebooku.

Čo  môžete urobiť ?

  • Symbolicky vypnite na 60 minút osvetlenie vo svojom dome, byte o 20:30 hod.
  • Začnite triediť odpad, používajte šetrné svietidlá, cestujte v MHD alebo na bicykli namiesto auta
  • Oslovte starostu vašej obce alebo primátora mesta, či správcu pamiatkových budov a navrhnite im, aby vypli osvetlenie pamiatok
  • Informujte o Hodine Zeme svojich susedov, priateľov, známych, kolegov, či rodinu

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing. ŠOP SR, oddelenie environmentálnej výchovy